Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maplestory

16. 2. 2010

Rád bych vám představil jednu MMORPG (massively-multiplayer online role-playing game) s názvem Maplestory. Jelikož nejsem zastánce RPG a už vůbec online, tato hra mi ukázala, že i zde jsou výjimky. Pokud chcete, čtěte dále...

Maplestory je MMORPG hra od Korejské firmy Nexon. Jedná se o 2D plošinovou, side-scrollingovou, hru, ve které máte za úkol, jak jinak, než si vybrat nějakou tu postavu a dále už jen zvyšovat své schopnosti tím, že budete plnit nejrůznější úkoly, zabíjet všelijaká monstra a přitom i chatovat s ostatními hráči, vyměňovat si nazbírané předměty a prostě se stávat lepším a lepším. Počas celé hry se budete ocitat v nejrůznějších světech, které jsou rozděleny na celkem pět ostrovů, které se dále dělí na své vlastní oblasti, takže když se jednou budete prodírat nádherně graficky provedeným pralesem, po čase dojdete do skal, na jejich úpatí, či do tajemných jeskyní plných krápníků a nebo jen tak půjdete kolem břehů moře. Začínáte jako začátečník, ale později si můžete vybrat, čím že se stanete a vybrat si lze ze čtyř funkcí - Warrior, Mage, Archer, Thief a Pirate. Každá z těchto funkcí obsahuje odlišnou řadu úkolů a specifických schopností, takže výběr je jen na vás. Příšer ve hře je nespočet, začínající jednoduchými barevnými šneky a jdoucí přes pochodující pařezy, zelené bubliny, až po mrazivé příšery připomínající yetti. Pro porážení příšer si samozřejmě musíte pomoci nejrůznějšími zbraněmi, které během hry obdržíte a nebo si je koupíte za herní měnu zvanou mesos. Za tuto měnu si kromě zbraní můžete i postupně upravovat vzhled různými brněními, oblečením, či změněním účesu a prostě takovýmito věcmi, kterých je ve hře fůra, takže si každý stylista příjde na své. Hra je celkově mírumilovná, nejedná se o žádné prolévání krve, vše je řešeno tak, aby se dostalo na každou generaci hráčů, od těch menších až po ty starší, které rozhodně nemůže takovýto fakt odradit.

Mě osobně tato hra zaujala už tím, že se jakoby vracím do starých dobrých časů plošinovek, které byly a můžu říct i jsou stejně nejlepší. Jen mě trochu zaráží fakt, že to mají přece jen nedořešené, neboť spuštění hry se neobejde bez vypnutého antivirového programu, což může mnoho lidí, které se o své stroje bojí, odradit. Nuž, každý si to musí zkusit sám, posoudit sám.

K dispozici je evropská verze hry: http://en.maplestory.nexoneu.com

A pár obrázků, abyste měli představu:

http://img.hrej.cz/9a/92ff0a44296787bd073388ab026eab.jpg

http://img.hrej.cz/da/e0af5b272f4cf4e60f0784ce094e0f.jpg

http://img.hrej.cz/12/68a14fcc4c0b72d80954c368a4bbbb.jpg

http://img.hrej.cz/8a/40fb3f9c1b07e9cccd9fb9e847fefc.jpg

http://img.hrej.cz/ba/18385c4a022ee2aec85cc2b8fd0fc7.jpg