Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychičtí upíři

23. 2. 2010

Věřte, nebo ne, každý v sobě máme tzv. psychického upíra. Záleží jen na člověku, jak jej projeví. Ale jak říkám, každý svým způsobem vysává z druhých energii, ač se jedná o hádku nebo pouhé utahování a nebo špatný pohled. V základu se ale tato "vlastnost" dělí na čtyři základní typy, o kterých si teď povíme.

Tyto čtyři typy se liší svojí taktikou odebírání energie. Dobře se většinou pozorují v kolektivech, jakými jsou např. škola, práce a nebo jednoduše jenom skupina přátel, kterou máte kolem sebe.

 

Zastrašovatel

Jedná se o člověka, který používá ke svému jednání hlavně hrubou sílu. Už podle názvu se jedná o člověka, který zastrašuje, takže to znamená, že si v okolí buduje respekt. Jsou to většinou lidé nebezpečnějšího rázu, neboť nikdy nevíte, co od nich čekat. Svojí energii získávají právě tímto, že se jich lidé okolo bojí. Zastrašovatel tímto jednáním utváří, pokud už se jedná o rodinu nebo o kolektiv, trpitele, což je další typ upíra, o kterým si povíme později.

 

Tazatel

Ze začátku se takovíto lidé zdají celkem dobří, působí inteligentně a vlídně a tím si získávají okolí. Ovšem poté, co si na ně zvyknou, si začnou vyskakovat. Začnou mít ke všemu poznámky a najdou si lidi, kteří jim na to skočí. Vyžívají se hlavně na špatných stránkách druhých. Většinou si tím též léčí své komplexy, kterých mívají hodně. V přítomnosti těchto lidí můžou mít napadení pocit, jako by byli stále sledováni. Tazatel též, jako zastrašovatel, utváří trpitele, ale též pozorovatele.

 

Pozorovatel

Tito lidé působí již od začátku tajemně. Do ničeho se raději nezapojují, jsou celkem potichu a přitom pozorují okolí. Doslova se vyžívají v tom, že ostatní o nich nic neví, a pokud ano, tak je to jen část jejich opravdového já. Tím od nich energii odebírají, neboť se většinou okolí o nich něco zjistit snaží.

 

Trpitel

Už podle názvu se jedná o člověka, který trpí. Ale ne, že by necíleně, ale v trpění se přímo vyžívá. Ze začátku může působit, jako pozorovatel, ale později se ukáže, že začíná vše dávat najevo. Když je izolovaný, není možné, aby na sebe neupozonil třeba zkleslým pohledem do země, což by mohlo u ostatních i vzbudit soucit. Má též rád, když o sobě říká špatné věci a ostatní mu to vyvracejí. Vším tímto získává energii, kterou též často vydává. Takovíto lidé se nejčastěji stávají cílem tazatelů, né-li dokonce zastrašovatelů.

 

Zajímavost: Také jste si všimli, jak jsou tyto typy podobné těm osobnostním? Pokud ne, schválně se zamyslete. Kdybych to přiřadil takto: zastrašovatel - cholerik; tazatel - sangvinik; pozorovatel - flegmatik; trpitel - melancholik... nepřipadá vám to nějak podezřelé? :)